top of page

100 Saat Yin Yoga Hocalık ~ Online

BİLGİ

Yin Yoga kendinle buluşma yolu. Hayatın her adımında bize hediye edilen enerjiyi bir yerlere savuruyoruz ve dağılıyoruz. Fark et, içindeki potansiyeli nerelere savuruyorsun? Bu eğitim, belki yoga hocalık yolunda ilk adım olacak sana belki de “seni” fark etmende bir adım…

Kendimizi çekiştirirken, sıkarken ve yargılarken buluruz sık sık, Hayatın koşuşturmasına, hızına ve en başarılı olmanın kollarına bırakırız kendimizi. Bir an yavaşlasak ne olur acaba?

Yavaşlamak, dinlemek ve şefkatle kendimize yaklaşmayı deneyimlediğimiz derin bir uygulama yin yoga, uzun ve sihirli bir yol.

Her yaştan ve her seviyeden kişinin uygulayabildiği Yin Yoga, meditatif özelliği başta olmak üzere pek çok özelliği ile son yıllarda en çok tercih edilen yoga pratiklerinden birisi haline gelmiştir. Fiziksel ve duygusal etkileri son derece güçlüdür. Bedeni esnetir, rahatlatır. Yavaşlamanıza, kendinizi dinlemenize ve kabulü araştırmanıza yardımcı olur.

Eğitime katılmanın ön şartı 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi’ne katılmış olmak veya en az 6 aylık yoga pratiğine sahip olmak. Eğitime en fazla 15 kişi alınacaktır.

Programa katılmak için ön görüşme gereklidir.

İletişim için yesimatik@windowslive.com veya 0530 884 00 62 numaralı telefondan Yeşim Atik ile temasa geçebilirsiniz.Modül İçeriği:

– Yin Yoga nedir? Yin Yoga uygulamasının ardındaki temel prensipler

– 14 Ana Eklem Grubu ve Hareketleri

– 10 Temel Kas Grubu

– Uyluk ve Gövde Mandalası

– Gerilme ve Sıkışma kavramları

– Bağ Dokular

– Egzersiz Teorisi

– 7 Arketip Poz Ailesi

– Yin Yoga asanalarının analizleri, asanaların etkiledikleri kasları, meridyenleri, farklı bedenler için uygulama yöntemlerini, alternatif asanaları, pozlara güvenli giriş ve çıkışları, pozlarda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenme

– Enerji Anatomisi Meridyenler ve çakralar

– Yin Yoga Ders Sekansı Hazırlamak & Enerji Eğrisi oluşturmak

– Ders verme pratiği, Eğitmen dili ve tavrı, Öğrenci ile iletişim, öğrenciye dokunma, asanalarda yardımcı olmak

Buluşma Tarihleri:

7-8 Ocak 2023
4-5 Şubat 2023
4-5 Mart 2023
1-2 Nisan 2023
15-16 Nisan 2023

Buluşma Saatleri: 10.30-17.30

Sertifika

Eğitimi başarı ile tamamlayanlar Yoga Alliance tarafından onaylı, uluslararası geçerliliğe sahip 100 saatlik bir yin yoga hocalığı sertifikasına sahip olacaklardır.

Yer: İzmir~Gaziemir Bioji Yaşam Merkezi

bottom of page